Українським вчителям перестануть платити зарплату з бюджету: що зміниться у 2025 році.


Уряд затвердив нові правила розподілу освітньої субвенції
Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо внесення принципових змін до механізму розподілу освітньої субвенції, що значно вплине на фінансування загальноосвітніх закладів у 2025 році.
Згідно з постановою "Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік", яку затверджено 5 грудня 2024 року, передбачається проведення кардинальних змін у підходах до фінансування шкіл.
Міністерство освіти України повідомляє про це. Нова модель розподілу субвенції буде ґрунтуватися на даних про кількість учнів станом на 1 листопада 2024 року, що дозволить забезпечити оптимальне планування шкільної мережі та підвищення якості освіти. Великою інновацією є врахування учнів комунальних і приватних закладів з чисельністю 45 осіб і більше, виключаючи початкові та спеціальні школи.
Уряд пояснює таке рішення проблемами малокомплектних шкіл, де у дітей недостатньо соціальної взаємодії та якісного освітнього середовища. Такі навчальні заклади часто стикаються з нестачею профільних вчителів, що негативно відображається на рівні навчання.
Статистичні дані зовнішнього незалежного оцінювання та міжнародного дослідження PISA підтверджують необхідність проведення структурних змін. Розподіл субвенції на перші вісім місяців 2025 року вже затверджено, але механізм розрахунку на вересень-грудень буде остаточно сформовано після оновлення даних в Автоматизованому інформаційному комплексі освітнього менеджменту (АІКОМ) 2.0.
Читайте також
- Відмова ПФУ у перерахунку пенсії: що потрібно знати для звернення до суду
- "Це неминуче": Путін зробив несподівану заяву про війну в Україні
- Безалкогольне пиво та закон: водіям розповіли про несподівані наслідки
- Втратили гроші та житло: ПриватБанк зриває програму еОселя, клієнти в люті
- Великий відтік: Україна втрачає студентів катастрофічними темпами
- Українців попередили про дефіцит електроенергії: чи загрожують відключення світла влітку