Передвиборна криза в Румунії: як Трамп та Путін атакують європейський центризм.


Румунія: політична криза та загроза демократії
Румунія, сусідка України з населенням 19 мільйонів, опинилася в центрі політичного конфлікту між США та європейськими центристами. Європейці турбуються про маніпуляції з боку Росії у виборах країни.
У листопаді минулого року, ультранаціоналістичний кандидат і проросійськи настроєний Келін Джорджеску раптово з'явився та переміг у першому турі виборів, спровокувавши конституційну кризу. Ця криза паралізувала Румунію.
У грудні, перед другим туром виборів, конституційний суд заявив, що вибори були скомпрометовані та їх результати мають бути скасовані. Повторні вибори заплановані на травень.
Останнє рішення виборчих органів - заборона Джорджеску брати участь у виборах. Йому дали кілька днів для оскарження, але його шанси на успіх доволі малі.
Румунська демократія потрапила під загрозу через розчарування в політичному естаблішменті. Пропозиції Джорджеску щодо радикальних змін викликали обурення серед багатьох громадян та спостерігачів.
Також виникли суперечки між прихильниками Євросоюзу, які бояться впливу Росії, і тими, хто закликає не втручатися у справи інших країн. Ілон Маск та віце-президент США Джей Ді Венс поділилися своїми думками щодо цієї ситуації.
Проблеми відносин з Росією та США хвилюють Бухарест. Раніше Румунія мала прозахідну політику, спираючись на США, але тепер ситуація змінилася під час президентства Трампа, і її проєвропейська політична культура знаходиться під загрозою. Румунія шукає союз зі США, але це не означає повне відвернення від Росії.
Читайте также
- Украинский саммит действий начал работу в Вашингтоне
- Потери врага на 8 апреля 2025 года – Генштаб ВСУ
- Россия совершила технологический прорыв в управлении дронами - El País
- Костенко сообщил о возможностях массового производства БПЛА в Украине
- Как сумасшедшие: Трамп осудил бомбардировки Украины и анонсировал прямые переговоры с Ираном
- Стало известно, сколько вражеских целей уничтожили украинские дроны за март