Розвідка ідентифікувала окупантів, причетних до ракетного удару по центру Сум.


Головне управління розвідки встановило особи російських військовослужбовців, які відповідають за ракетний удар по місту Суми 3 червня 2025 року. Внаслідок цього удару загинули шестеро людей. Про це повідомляє
Главкомз посиланням на пресслужбу ГУР.
За даними української розвідки, до обстрілу агресор використовував реактивну батарею РСЗВ БМ-21 "Град" 30-го мотострілецького полку (в/ч 72162). Вогневі позиції полку були розташовані в районі села Апанасовка Курської області РФ.
Особи військовослужбовців, які причетні до удару
- Гарнаєв Дамір Жафярович, начальник артилерії 30 мотострілецького полку, підполковник. Адреса реєстрації: Пенза, проспект Строітєлєй, 38, кв. 46
- Волобуєв Дмитро Олександрович, командир реактивної артилерійської батареї 30 мотострілецького полку, капітан. Адреса: м. Самара, вул. Земеца, 28, кв. 9.
- Командирами розрахунків РСЗВ БМ-21 "Град" артилерійської батареї 30 мотострілецького полку на момент удару були сержант Іванов А.О. та рядовий Панченко С.А.
Інформація про ракетний удар по місту Суми
Нагадаємо, що російські війська атакували центр міста Суми. У результаті удару є загиблі й постраждалі. Окупанти вранці 3 червня за допомогою реактивної системи залпового вогню вдарили по місту, влучивши пʼять разів. Пошкоджено медичний заклад, автівки та будинки.
Російська Федерація скоїла понад 137 тис. воєнних злочинів на території України за час повномасштабної війни.
Ратифікація угоди про створення Спецтрибуналу
Президент Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. За словами глави України, угода була підписана нещодавно між нашою державою та Радою Європи і тепер має бути оперативно ратифікована, щоб розпочати процес створення трибуналу.
Подія з ракетним ударом по місту Суми, яка призвела до загибелі шестеро людей, підтверджує агресивну поведінку російських військ на території України. Розкриття осіб, причетних до цього нападу, є важливим кроком у спробах привести їх до відповідальності за військові злочини. Підписання угоди про створення Спецтрибуналу для розгляду злочину агресії РФ демонструє рішучість української влади боротися за справедливість і право порушених.Читайте також
- Зеленський підписав ратифікацію угоди про трибунал: коли Росія відчує відповідальність
- Зеленський зустрівся з главою МЗС Німеччини, ЄС продовжив санкції проти РФ. Головне за 30 червня
- Зеленський про виробництво дронів, санкції проти РФ та шляхи України до НАТО: головне із звернення