"Резерв+" отримав нову функцію: як тепер направлятимуть на ВЛК.


Міністерство оборони України починає тестування електронних направлень на військово-лікарську комісію у застосунку "Резерв+". Це перший крок у цифровізації процесу проходження ВЛК.
За словами міністра оборони Рустема Умєрова, новий сервіс дасть змогу військовозобов'язаним отримати направлення без відвідування територіальних центрів комплектування та очікування в чергах.
Процес отримання електронного направлення складається з трьох етапів: подання запиту через "Резерв+", підтвердження від керівника ТЦК та отримання сповіщення з усіма необхідними даними.
На першому етапі сервіс буде доступний для громадян, які добровільно виразили бажання пройти ВЛК. Пізніше можливість користуватися електронними направленнями отримають особи, які одержали паперові повістки.
Навесні 2025 року планується запровадити можливість самостійного вибору медичного закладу для проходження огляду на придатність після інтеграції інформаційних систем Міноборони та МОЗ.
Нагадаємо, що обов'язковий повторний медогляд мають пройти всі громадяни України, яких до 4 травня 2024 року визнали обмежено придатними до військової служби. Термін проходження - до 4 лютого 2025 року.
Варто зауважити, що проходження військово-лікарської експертизи можливе лише за направленням ТЦК, а за порушення правил військового обліку передбачено штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
Крім того, тимчасово непридатні за станом здоров'я можуть отримати відстрочку на термін, вказаний у постанові ВЛК, але не більше 12 місяців.
Читайте також
- Зеленський про перемир'я на Великдень: Україна діятиме дзеркально, але російські обстріли не припиняються
- Переоформлення субсидій з 1 травня 2025 року: кому необхідно звернутися до ПФУ
- Келлог розповів, як США хочуть вийти на "всеосяжне припинення вогню" в Україні
- Рекордний експорт яєць з України: що буде з цінами вдома
- Сибіга про "Великоднє перемир'я" від Путіна: Україна очікує побачити реальне припинення вогню
- Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України