Операція "Сіндур" і удари у відповідь: як Індія і Пакистан опинилися на порозі війни.

Індія та Пакистан на межі війни
Індія та Пакистан на межі війни

Індія та Пакистан обмінялися ударами у Кашмірі

У ніч на 7 травня Індія завдала ударів по Пакистану і районах Кашміру, які перебувають під контролем Пакистану. Це сталося через обвинувачення Делі у підтримці бойовиків, відповідальних за напад на туристів у Кашмірі, де загинули 26 осіб.

Операція "Сіндур" розпочалася у ніч на 7 травня, коли Індія нанесла ракетні удари по Пакистану і його територіям у Кашмірі. Відповідно Пакистан заявив про збиття кількох індійських винищувачів, що спричинило найзапекліше збройне зіткнення між країнами за останні роки.

У головнокомандувач армії Пакистану Саєд Асим Мунір заявив, що внаслідок атаки загинули щонайменше 26 цивільних, ще 46 отримали поранення.

Індія зазначила, що удари були спрямовані не на збройні сили Пакистану, а на об'єкти, пов'язані з бойовиками, які планували та здійснювали терористичні атаки проти Індії.

У свою чергу, поліція Індії повідомила, що внаслідок ударів Пакистану по підконтрольній їй території Кашміру загинули 10 осіб, ще 48 постраждали.

Погіршення відносин між Індією та Пакистаном

Напад на туристів у Кашмірі 22 квітня посилив конфлікт між обома країнами, де Індія звинуватила Пакистан у причетності та запровадила жорсткі заходи проти сусіда. Пакистан відкинув звинувачення та погрожував жорсткою відповіддю.

Конфлікт у Кашмірі триває понад 70 років і був відзначений двома повномасштабними війнами. Індійська частина Кашміру стала мішенню для озброєних угруповань з 1989 року, що призводить до нападів на мирне населення та силові структури. Напад на туристів у Пахалгамі виявився найбільшим за останні два десятиліття за масштабом жертв серед мирного населення.

Історія напружених відносин між Індією та Пакистаном у Кашмірі коріниться у давнині, коли обидві країни прагнули до контролю над регіоном. Прагнення домінувати в умовах розвитку ядерної зброї ускладнюють ситуацію та збільшують загрозу війни між сусідами.


Читайте також

Реклама