НБУ показав, скільки кредитів на енергоінфраструктуру схвалили банки.


За період з червня по жовтень 2024 року банки отримали понад 2900 заявок від бізнесу на кредитування проєктів по відновленню енергетичної інфраструктури загальною сумою понад 66 млрд грн.
Заявки на суму 11,7 млрд грн вже отримали схвалення Національним банком України (підписані угоди і ті, що готуються до підписання).
Загальний обсяг кредитів, пов'язаних з енергетичними потребами юридичних осіб, склав 3,4 млрд грн, згідно з опитуванням 20 банків, проведеним Національним банком.
У жовтні було подано 443 заявки на суму 11,5 млрд грн, з них схвалено 1699 заявок на суму 3,9 млрд грн і видано 267 кредитів на суму 1,56 млрд грн.
Загальна потужність генерації, що фінансується з позик бізнесу, складає близько 310 мВт (з урахуванням 85% портфеля).
Найбільше коштів витрачено на газопоршневі когенераційні установки (122 мВт), дизельні та бензинові генератори (100 мВт) та сонячні електростанції (83 мВт). Проєкти реалізуються в 21 області України.
Крім того, банки також надають кредити населенню. Тільки у жовтні 1 тис. кредитів загальною сумою 176 млн грн було видано громадянам. Загальний обсяг кредитів, пов'язаних з енергетичними потребами фізичних осіб, збільшився до 366 млн грн.
Читайте також
- Росія активізувала штурми під прикриттям масованого удару – Зеленський
- Росія вдарила «шахедами» по Харкову: у місті виникли пожежі
- Спецтрибунал для Росії: угода може бути підписана найближчим часом
- Лінія фронту станом на 24 квітня 2025. Зведення Генштабу
- "Агресор - один": Макрон звернувся до Трампа після атаки Росії по Україні
- Дуда висловився про поступки, на які має піти Україна заради миру